20.05.2014

Fuzja firm GIBEN - ANDERSON

Mamy przyjemność poinformować, że Grupa GIBEN sfinalizowała umowę joint-venture z firmą ANDERSON INDUSTRIAL CORPORATION , największego producenta urządzeń CNC dla przemysłu meblarskiego i wielu innych , takich jak materiały kompozytowe , lotnicze, obwodów drukowanych , itp.

Firma ANDERSON produkuje również maszyny laserowe do grawerowania płytek krzemowych wykorzystywanych w produkcji paneli słonecznych . 

Główna siedziba ANDERSON znajduje się w Tajwanie , filie zaś ulokowane są w Korei Południowej i Japonii. 

Produkty firmy ANDERSON eksportowane są na całym świecie a jednymi z wielu klientów są firmy : Apple, Samsung, NASA , Boeing ,  przemysł lotniczy i wiele firm z branż motoryzacji.

Jesteśmy pewni , że ta transakcja , która łączy ze sobą dwie marki tak wykwalifikowane , musi być uważana za najważniejsze osiągnięcie w ciągu ostatnich 10 lat w naszej dziedzinie.

GIBEN okazał się po raz kolejny w czołówce firm , stawiających czoła wyzwaniom przyszłości.

Na całym świecie trwa ożywienie gospodarcze i wzrost efektu biznesowego dla sektorów produkcyjnych w zakresie naszych rynków.

ANDERSON Industrial Corporation , plasuje się w czołówce tego ożywienia , rozszerzając swój zasięg w ramach przemysłu przetwórczego paneli na całym świecie.

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że dzięki naszej współpracy z GIBEN International S.p.A , z Pianoro ( Bolonia ) , Włochy, uznanej na całym świecie jako lider i innowator w technologii „ pił panelowych ”  i produktów przetwórstwa paneli , teraz nasze firmy są jeszcze bliżej siebie .

Wraz z nabyciem Grupy GIBEN przez firmę ANDERSON i połączenia tych podmiotów , ANDERSON może teraz kontynuować swoje strategiczne plany.

Realizujemy swoje ambicje rozwijając Grupę firm ANDERSON do większego i bardziej wszechstronnego partnera , oferując profesjonalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez nas maszyny i linie do płyt panelowych .

Połączenie firm ANDERSON i GIBEN , zapewni międzynarodowym klientom, dostawcę wysokiej jakości maszyn do obróbki drewna , płyt i innych kluczowych branż z fabryk w Europie , Azji i Brazylii , wraz z wielu centrów usług i wsparcia dla naszych klientów.

ANDERSON jest światowym liderem w dziedzinie technologii obróbki CNC dla przemysłu i w połączeniu z światowej klasy firmą – GIBEN , stworzą potężną grupę technologii i „ know-how ”, oferując kompleksowe rozwiązania i produkty dla przemysłu obróbki drewna i paneli.

ANDERSON założona w 1972 roku , reprezentuje firmę z głębokimi korzeniami innowacyjnej technologii CNC , 3 - 4 i 5 osiowych centrów obróbczych CNC , płyty drukowane (PCB ), wiercenie , frezowanie i urządzenia do znakowania , do lasera i technologii druku cyfrowego .

Koncentrujemy się na rozwoju przyszłych rynków w energii słonecznej , produkcji przemysłu lotniczego - automotive i wysokich technologii.

ANDRESON należy uznać innowatorem i pionierem nowych pomysłów i rozwiązań.

GIBEN International S.p.A , została założona w 1947 roku we Włoszech i w całej swojej historii stworzyła wiele technologii i innowacji stosowanych dziś w przemyśle przetwórstwa paneli na całym świecie. Firmie przyznano liczne nagrody i wyróżnienia za wizje ich inżynierów a technologie GIBEN to światowa klasyka w swojej dziedzinie .

Dzięki tej fuzji , ANDERSON będzie kontynuować światową klasę technologii i wsparcia dla naszych obecnych i przyszłych klientów oraz partnerów na wszystkich 5 kontynentach .

W związku z decyzją fuzji mamy przyjemność podziękować naszym zleceniodawcom i partnerom prawnym , Gianluca Maria Dalla Verita Bolonia / Londyn i HDL w Taipei, Tajwan za ich wyjątkową i profesjonalną pomoc oraz wskazówki prowadzące do nabycia GIBEN przez ANDERSON .

Grupa ANDERSON                                       GIBEN INTERNATIONAL S.P.A
Johnny Liao                                                  Piergiorgio Benuzzi
Prezes Zarządu                                            Dyrektor Naczelny

z poważaniem
Marco Pedronici
Area Manager
Giben International Spa
Mobile: +39 334 6722026
Mail: m.pedronici@giben.it
Skype: marco.pedronici

Via Garganelli, 24 - 40065 Pianoro (Bo) - Italy - Tel : +39 - 051 6516400 - Fax: +39 - 051 6516425 - www.giben.it